Κύπελλο Ανδρών: Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Ο ΚΑΟ Κορίνθου έγινε η πρώτη ομάδα που προκρίθηκε στη 2η αγωνιστική της πρώτης φάσης του κυπέλλου Ελλάδας, καθώς νίκησε το Ηράκλειο 73-65. Ιδανικό ξεκίνημα έκανε και ο Μανδραϊκός, που νίκησε εύκολα τον Ιπποκράτη Κω 65-51, ενώ στο Βορρά η Γέφυρα επικράτησε του Στρατωνίου με 70-66, το Αγρίνιο νίκησε εύκολα τον Ερμή Λαγκαδά 81-60 και το Ανατόλια είχε εύκολο έργο με αντίπαλο την Ασπίδα Ξάνθης, στα πρώτα (χρονικά) παιχνίδια της ημέρας. Το Παγκράτι με buzzer beater έριξε στο… καναβάτσο τον Φιλαθλητικό και πήρε τη νίκη-πρόκριση…

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:

Ιωνικός Νίκαιας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 91-80
ΚΑΟΚ – Ηράκλειο 73-65
ΕΦΑΟΖ – Παγκράτι 66-68
Μανδραϊκός – Ιπποκράτης Κω 85-71
Τρίτων – Δάφνη Δαφνίου 79-74
Πανερυθραϊκός – Πανελευσινιακός 72-77
Ν. Κηφισιά – Πρωτέας Βούλας 54-48
Κορωπί – Ικαρος Ν. Σμύρνης 61-64
Ελίμεια – ΓΣ Φαρσάλων 82-58
Πιερικός Αρχέλαος – Χαρίλαος Τρικούπης 0-20 (ά.α.)
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων – Καβάλα 55-63
Χαλκηδόνα – Πευκοχώρι 44-58
Αγρίνιο – Ερμής Λαγκαδά 81-60
Γέφυρα – Στρατώνι 70-66
Ανατόλια – Ασπίδα Ξάνθης 70-56
Τιτάνες Παλαμά – Ικαροι Σερρών 81-90

Τα φύλλα αγώνων

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 85-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-16, 43-33, 67-50, 85-71
Διαιτητές: Μαρίγλη- Ροδίτης
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές): Τζιβελέκας 10, Δούκας, Παπανικολάου, Βαφιάς 16(4), Καραμπάτσος 10(1), Γκαϊντάσοβ 10(1), Ντότσι, Γεωργοπαπαδάκος 14(2), Μουστόπουλος 8, Κούσουλας 3(1), Ψυλέας 14.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Κουλουριώτης): Καραθωμάς 4, Κουμπούρας 1, Τρύπας 3(1), Ονάσογλου 12(1), Σκούφης, Παπαδημητρίου 4, Ασημακόπουλος 7(1), Λεκάκης 12(2), Χαρίσης 17(1), Τσακαλέρης 6, Χατζηπυλιώτης 5(1), Ζαμάγιας.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ – ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚ. 44-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-10, 23-33, 34-49, 44-58
Διαιτητές: Ντούρας – Μπακάλης
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 5, Μαρκίδης, Σιδηρόπουλος 7(1), Μαραπίδης, Παπαδόπουλος 7(1), Λαΐδης 2, Μπατάκος 4, Σεφερίδης, Μάντσος 9(1), Κουλαξής, Κοτζαγιάννης 2, Παναγιώτου 8.
ΕΥΡΩΠΗ Π. (Πλατής) : Δανάκης 4, Τσιμπής 4, Λαζαρίδης 3(1), Τζουβάρας 7, Μαυρίδης 12, Καραμπέκης 4, Μυλωνίδης 5, Παπαδημητρίου, Κιγμέτογλου 11, Σικαλίδης 6, Θεοδωρίδης 2, Σμυρλής.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 72-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-12, 41-35, 61-55, 72-77
Διαιτητές: Μηλαπίδης, Σπυρόπουλος
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Δέλλιος 5, Στεργίου, Καλλιανιώτης 18(4), Δερμιτζάκης 16 (3), Τσακίρης 8, Σκάνδαλος 3 (1), Γιαουρτόγλου 7 (1), Αντωνίου 2, Μακρόπουλος 7, Σταθόπουλος 6, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 13, Κελαϊδής 8 (2), Ρόκας, Χόρτσας 2, Ζούμπος 7 (1), Τζιάλλας 5, Στέφος 12, Δούκας 6, Κεφαλάς, Ματζιώρης 20 (4).

 

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 91-80
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-12, 47-35, 68-58, 91-80
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. (Γούναρης): Βασιλόπουλος Θοδ. 2, Κοντραφούρης, Καράμπουλας 20(1), Βουγιούκας 12, Πετροδημόπουλος 7, Παλαιοχωρίτης 3(1), Μπατής 6(1), Κατούφας 5, Παπαδόπουλος 6(2), Βασιλόπουλος Φώτης 16(3), Κανονίδης 14(1), Λεκάκης
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Σαμόλης): Κουκάς 5(1), Κολλιδάς, Καραλής, Καράμπαμπας 3(1), Πέττας 20(3), Μαυροειδάκος, Καρασταμάτης 13(3), Παπαδολιάς 6, Λυκογιάννης 11, Κατιάκος 13, Εμίρης 9(3).

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 70-56
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-15, 32-27, 55-36, 70-56
Διαιτητές: Τσουμαχίδης- Δολγύρας
Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαιτατζής): Πουλιανίτης 2, Πρωτούλης 6, Βλάχος 10(2), Λεμονάκης 2, Γαλανίδης 8(1), Ζαφειρούδης 6, Συμεωνίδης 8, Ξενιτίδης 2, Σταματογιάννης 4, Ζώτος 4, Βεργίνης 3, Καραποστόλου 13(1)

ΑΣΠΙΔΑ Ξ. (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 2, Ιορδάνογλου 5, Τσιώγκας 8, Γρούδος 4, Κουτσογιάννης 17(1), Γκέλιος 11(1), Σαββίδης 6, Απιδόπουλος

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 81-90
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-18, 37-38, 53-68, 81-90
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ. – Ντόγκας
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Φόρος): Αντωνίου 4 (1), Μούμογλου 19 (3), Μηλιώνης 12 (2), Γεωργαντζάς 16 (3), Αποστολάκης 6, Μανδαλάκης 12, Μακρής 7 (2), Κατσαδούρος 2, Μπιζιώτης 3 (1), Αρχοντούλης, Φαλιάκης Β.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Ποργιόπουλος): Γεωργιανός 16, Γρίψιος 14 (4), Γκατζιάς 21 (3), Φώτογλου 5 (1), Κακιούζης 28, Σιδερίδης 6 (1), Γκούτζιας, Πιπιλιός, Μιχαηλίδης.

ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ-ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 82-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-15, 45-31, 65-51, 82-58
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Σιταρίδης
ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ: Μαλούτας 17 (3), Πεχλιβανίδης 3(1), Μαλιούρας 12, Κούβελας 11 (1), Τσιμίδης 5, Νικολάου 13 (1), Μακρής 21 (5), Τσιρέκας, Σταυράκης
ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ: Ντίνος 7 (1), Αναγνωστόπουλος Χ. 5 (1), Αναγνωστόπουλος Γ. 27 (3), Λούτας 2, Καραδήμας 17 (2), Αλεξόπουλος, Ντίνος Λιούπης

ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 70-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-19, 36-32, 46-46, 70-66
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Μελανίδης
ΚΣ Γέφυρας (Δαμαλής, Τσίμπος): Νικολαϊδης 8, Κολοκοτρώνης 14(2), Γαρέζος 9(1), Παπαδόπουλος 12(3), Σιώπης 4, Ταουσάνης 9, Σιώμος 8, Αζίζης, Μπίσκας 6(1), Καζαμίας, Ευσταθιάδης, Σαραντίδης.
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης, Μιχαηλίδης): Σπύρας 3, Μητσάκης 14(2), Καραμανώλης 3, Δελίδης 20 (5), Στοϊτσης, Σαμαράς, Φλιάτης Ι. 5, Λευκαδίτης 6(2), Φλιάτης Γ. 10, Πολιτόπουλος 5(1), Δασκαλόπουλος.

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 81-60
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-16, 40-30, 62-40, 81-60
Διαιτητές: Τσιαπλής, Κατωτικίδης
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Μυριούνης): Τασόπουλος, Μπερερής, 9(1), Στάνκοβιτς, Μουρατίδης 16(4), Κοσκινόπουλος, Τάσσος 11, Κυριλής 11(2), Μήτσου 4, Σταύρου 16(1), Κασαμπαλής 12, Ρέντζιος 2.
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Τσούρμας): Καϊκλής 6(2), Αμπατζάς 10(1), Καμπέρης 2, Μήνου 1, Αβοκάτος, Τοπουζίδης 6(1), Παρίτσης 3, Πιλκούδης 12, Μέλλιος, Γκαμούρας 11, Κοτσάνος 9.

 

ΚΟΡΩΠΙ-ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 61-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-23, 25-35, 46-52, 61-64
Διαιτητές: Αναστασίου-Λύρας
ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Μπουρδάνος 15, Σερέτης, Αγόρης 10 (1), Σιμιτζής 2, Σπανός 11 (1), Τσατάς, Μαλτέσιος 18, Γκίνης 3, Θεοδωράκος 2, Πετς.
ΙΚΑΡΟΣ Ν.Σμ. (Παπαδάτος): Γόργονης 7 (1), Μελισσουργός, Δεληζιώτης 2, Γραμματικός 21 (4), Ανέστης 2, Βούζας 13, Λάβαρης, Δορκοφίκης 6, Μιχαλόπουλος 9, Ζούκας 4.

 

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ-ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 55-63
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-14, 26-32, 38-49, 55-63
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ (Γεροφώτης): Βογιατζής 5 (1), Βελισσαρίου 16 (3), Ζάχαρης, Αρνίδης 7 (1), Δήμας 14 (1), Παπαδόπουλος, Χατζημιχαηλίδης 2, Στόλης 4, Κωνσταντινίδης 4, Μπάκος 3 (1), Κουνατίδης.
ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ (Καραπιπερίδης): Ερεμπενάγκμπε 5 (1), Καπνιάρης 10 (1), Μιχάλογλου 4, Πλιούκας 7 (1), Χονδρόπουλος, Αθανασιάδης 9 (1), Κουμλελής 22, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης 3 (1), Παπάς 3 (1).

 

ΕΦΑΟΖ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 66-68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-19, 31-35, 47-52, 66-68
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Γρατσιάτος 18(5), Εμανουηλίδης 7(1), Σαρλής, Κοψιάς 2, Στάθης 4(1), Τσιτσιγιάννης 2, Σαμοθράκης 3, Καστανιώτης 8(1), Γκαβασιάδης 17, Γκούντγουιν, Οκενόουιεν 5, Αλεξανδρόπουλος.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Χούμπαυλης): Τόρρες, Καυκής 6, Λυτόπουλος 2, Γεωργοπαπαδάκος 20(4), Μήτσιαλος 5, Τζάτζας 4, Φάσουρας 2, Χριστόπουλος 15(2), Μπένος 8, Γερονίκος 4.

 

ΤΡΙΤΩΝ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 79-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-22, 41-39, 62-57, 79-74
Διαιτητές: Μπούκας-Σκαλτσής
ΤΡΙΤΩΝ (Μιχελάκος-Ανδρεδάκης): Ευστρατίου, Κούτουλας 10 (2), Κοντίνος, Καλατζής 3 (1), Τασόπουλος 19, Ντιπ 12 (2), Θυμνιός 5, Καραδολάμης 5 (1), Ντορμπάρης, Γκαβανόπουλος 25 (3), Κουκουνιάς, Φράγκος.
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Ρήγγας-Γλύκος): Γεωργούτσος 16, Καπώνης 2, Κουφόπουλος, Διαμαντόπουλος, Χρυσός 2, Κοροβέσης, Γκίνης 22 (3), Σοφρωνάς 3 (1), Μιχόπουλος 16 (4), Γκιουζέλης 6, Τσιάκος, Τσελεμπής 7

 

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 73-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-21, 37-39, 50-56, 73-65
Διαιτητές: Γιακείμη – Φασούλης
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ (Νικητόπουλος): Κωνσταντίνου 3 (1), Σακελλαράκης 3, Μακρής 22 (1), Πράττης 2, Κεφαλάς 12 (1), Καρούζος 8 (1), Δανιήλ 6 (1), Αντωνόπουλος 9 (1), Σκορδάς, Γιανναλέτσος 8
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Μακράκης): Σταμπουλής 12, Μποχωρίδης 13 (3), Πετράκης 6 (2), Λιανός 9 (3), Πρωτογεράκης, Καλαντζής 6 (2), Χάλαρης 7 (2), Παπαδάκης 2, Λάκκας 10 (1)

 

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής (Σάββατο 16/09/2017) 
17 ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
18 ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
19 ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
20 ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
21 ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
22 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
23 ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
24 ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
25 ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
26 ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
27 ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
28 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
29 ΝΙΚΗΤΗΣ 5 – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
30 ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚ. – ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
31 ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
32 ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚ. – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ