Ανακοίνωση με ερωτηματικά από τη Ν. Κηφισιά

Μέσω ανακοίνωσης της η Νέα Κηφισιά θέτει ερωτήματα προς την ΚΕΔ σχετικά με τον αγώνα της περασμένης αγωνιστικής με τους Ικαρους Σερρών. Η ομάδα των βορείων προαστίων αναρωτιέται για τα πολύ παραπάνω φάουλ και για τις βολές που εκτέλεσαν οι γηπεδούχοι, αναφέροντας πως περιμένει από την ΚΕΔ να αξιολογήσει τους συγκεκριμένους διαιτητές.

Αναλυτικά:

«Η ομάδα μας στον αγώνα με τους Ίκαρους στις Σέρρες γνώρισε την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Α2. Μπορεί να υπάρχει στεναχώρια για την ήττα αλλά γνωρίζουμε ότι στον αθλητισμό και οι ήττες είναι μέσα στο πρόγραμμα.
Δεν θεωρούσαμε ούτε και πιστεύουμε ότι είμαστε η ανίκητη ομάδα, ξέρουμε ότι συμμετέχουμε σε ένα δύσκολο και ανταγωνιστικό πρωτάθλημα στο οποίο αν δεν παίξεις καλά μπορεί να χάσεις σε οποιαδήποτε έδρα. Ο τρόπος βέβαια με τον
οποίο διαμορφώθηκε το αποτέλεσμα στο συγκεκριμένο παιχνίδι μας προκαλεί ερωτηματικά.

Εκτιμούμε την καθ’ όλα αξιόλογη ΚΕΔ που έχει προσφορά στο χώρο και πέρα από τις δικές μας ευθύνες για την ήττα οι οποίες σίγουρα υπάρχουν και θα τις αναλύσουν οι προπονητές με τους παίκτες μας, ζητάμε από την ΚΕΔ την αξιολόγηση ορισμένων
δεδομένων τα οποία θεωρούμε οτι έπαιξαν ρόλο στην τελική έκβαση του αγώνα.

Έχοντας απόλυτη εμπιστοσύνη στην ΚΕΔ και το δύσκολο έργο το οποίο επιτελεί θα θέλαμε να ρωτήσουμε τα εξής:
Πως είναι δυνατών οι Ίκαροι που από το 20 λεπτό του παιχνιδιού βρίσκονται πίσω στο σκορ από 5 έως και 15 πόντους και κυνηγάνε για την ανατροπή, να έχουν εκτελέσει 22 βολές στο δεύτερο ημίχρονο και η ομάδα μας μόλις 1(!); (3η περίοδο 12- 1 βολές, 4η περίοδο 10-0).
Θεωρούμε ότι η ομάδα μας έχει παίκτες με προσωπικότητα και αξία τουλάχιστον ανάλογη με αυτή των παικτών των Σερρών. Αν μπορεί ας μας θυμίσει ο οποιοσδήποτε εικόνα δευτέρου ημιχρόνου σε ντέρμπι τουλάχιστον ισοδύναμων ομάδων που η μία ομάδα να έχει εκτελέσει 22 βολές και η άλλη μόλις 1(!).
Πως γίνεται τα φάουλ στην 3η περίοδο να είναι 9-1 υπέρ της ομάδας που κυνηγάει στο σκορ και συνολικά στο δεύτερο ημίχρονο 18-7;
Μήπως ο προπηλακισμός των διαιτητών στο ημίχρονο με χυδαίες εκφράσεις προς το πρόσωπο τους, από ανθρώπους και παράγοντες των Σερρών, επηρέασε την απόδοση τους;
Θα περιμένουμε από την ΚΕΔ στη διάθεση της οποίας είναι το DVD του παιχνιδιού να αξιολογήσει και να κρίνει την απόδοση των διαιτητών στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Υ.Γ : Άραγε η αλλοίωση αποτελέσματος που έγινε σε παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής, στα τελευταία δευτερόλεπτα και με βάση τη δική σας κρίση, μπορεί να συνδέεται με το δικό μας παιχνίδι στις Σέρρες;