Το 2/2 έκανε η ομάδα της Μυκόνου, επικρατώντας με άνεση του Πέρα με 76-52 στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία στον 3ο όμιλο της Γ’ εθνικής.
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
ΑΟΚ Χαλάνδρι – Ποσειδώνας Λουτρακίου 74-72
ΑΟ Μυκόνου – Πέρα 76-52
ΚΑΠ – ΑΟ Ερμιονίδας 82-59
ΑΕ Δικαίου – Πεύκη 85-90
Τήρων Αγ. Θεοδώρων – Ελευθερία Μοσχάτου 48-74
ρεπό η Νίκη Αμαρουσίου
Τα φύλλα αγώνα
ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΩ – ΠΕΥΚΗ 85-90
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-22, 40-39, 67-61, 85-90
Διαιτητές: Κούλης Χ.- Παπαγεωργίου Δ.
ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΩ (Τζομάκας- Παπούλης): Βάση 12(2), Καραθωμάς 4, Τρύπας 18(2), Γεωργαδάκης, Τριτσάρης 8, Χατζησταμάτης 17(3), Παρβαντώνης 5, Χατζηγιακουμής 6(2), Δρόσος Π., Λάμπρου 15.
ΠΕΥΚΗ (Κωστάκης): Λέζος 1, Τσακίρης 18(3), Αποστολίδης 9(1), Κορκοσούρας 19(4), Καραδολάμης 10(1), Πατσαντζόπουλος 2, Φιλιππόπουλος 10, Τσούπρος 5(1), Σκάνδαλος 11, Παπανικολόπουλος 5(1).
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 74-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-15, 36-35, 56-54, 74-72
Διαιτητές:Λιαρομάτης-Πλέγας
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης-Αναγνώστου): Αθανασιάδης,Κονδύλης 16(3), Πασχαλίδης 8, Ανδρουλάκης 6(2), Δημητριάδης 19, Αμπελάς, Φρίμας, Πάργας, Δεμέναγας, Μωραίτης 12(2),Παππάς, Φωτόπουλος 13.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Νταλίπης): Φραντζέσκος,Δόσης 6(1), Πατουχέας 5, Τσιλομελέτης 33(5), Τουργέλης, Τσαούσης 10(1), Ντίλης, Σακελάρης 18, Χρονόπουλος, Παπαγεωργίου.
ΜΥΚΟΝΟΣ – ΠΕΡΑ 76-52
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-19, 40-26, 60-36, 76-52
Διαιτητές: Κούλης Κ.-Ραπτογιάννης
ΜΥΚΟΝΟΣ (Δελαπάσχος): Στάνκοβιτς 2, Αγγελακόπουλος 7, Καραμανλής 5 (1), Μόρτζος 7 (1), Καράμπουλας 21 (1), Σαχας Γ., Σαχας Δ., Τσάμης 18, Κατσαρέας 2, Μακρής 8, Ονάσογλου 4, Wamba 2
ΠΕΡΑ (Χολέβας): Δουβλής 2, Τασσόπουλος 5(1), Πρόγκας 6, Βλάχος 10, Σιδηρόπουλος, Κακαργιάς, Σπέντζος 10 (2), Κοκορέλης 5, Δημητρίου 3, Θεοφανίδης 3, Δαλαμπέκης, Κρανιάς 8
ΚΑΠ-ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 82-59
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-17, 32-34, 59-48, 82-59
Διαιτητές: Κοντίλης, Ροδίτης
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Φραγκοπαναγιώτης 7(1), Άρχος 3(1), Φωτητζόλου 19(3), Αγόρης 19(5), Δρικόγιας 2, Παπαϊωάννου, Παππάς 18(2), Αρσενικός, Παγωνίδης.
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Καλαϊτζάκης): Αγγελής 9(1), Χονδρόπουλος 5(1), Πελεκάνος 17, Τσιαμπάς 5, Αν.Πούλης 1, Μπουκουβάλας 10, Ηλιαδης, Μπινιάρης 12, Ι.Πουλής, Ζώτος.
Η βαθμολογία
ΒΑΘ | ΑΓ | Ν | ΗΤ | ΥΠ | ΚΑΤ | ΔΙΑΦ | ||
1 | ΜΥΚΟΝΟΣ | 4 | 2 | 2 | 0 | 165 | 137 | 28 |
2 | ΠΕΥΚΗ | 4 | 2 | 2 | 0 | 168 | 154 | 14 |
3 | ΚΑΠ | 3 | 2 | 1 | 1 | 151 | 137 | 14 |
4 | ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤ. | 3 | 2 | 1 | 1 | 143 | 131 | 12 |
5 | ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΩ | 3 | 2 | 1 | 1 | 168 | 159 | 9 |
6 | ΧΑΛΑΝΔΡΙ | 3 | 2 | 1 | 1 | 138 | 145 | -7 |
7 | ΠΕΡΑ | 3 | 2 | 1 | 1 | 125 | 140 | -15 |
8 | ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ | 2 | 1 | 1 | 0 | 72 | 67 | 5 |
9 | ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ | 2 | 2 | 0 | 2 | 144 | 171 | -27 |
10 | ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔ. | 2 | 2 | 0 | 2 | 115 | 146 | -31 |
11 | ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚ. | 1 | 1 | 0 | 1 | 72 | 74 | -2 |
Επόμενη αγωνιστική (3η, 31/10):
Ποσειδώνας Λουτρακίου – ΑΟ Μυκόνου
Πέρα – ΚΑΠ
ΑΟ Ερμιονίδας -ΑΕ Δικαιού
Πεύκη – Τήρων Αγ. Θεοδώρων
Ελευθερία Μοσχάτου – Νίκη Αμαρουσίου
ρεπό ο ΑΟΚ Χαλάνδρι