Τα αποτελέσματα
Ασπίδα Ξάνθης – Ανατόλια 68-59
Ελπίδα Αμπελοκήπων – ΓΑΣ Κομοτηνής 65-72
Ρούπελ Σιδηροκάστρου – ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 65-74
Απόλλων Καλαμαριάς – Αρίων Ξάνθης 75-55
Γαλάτιστα – Βασιλικά Θεσσαλονίκης 90-77
Ρεπό: ΚΑΟΔ
Τα φύλλα αγώνα
ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 65-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-25, 34-35, 50-58, 65-72
Διαιτητές: Γιαννούλης-Παπαγιώτης
ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Σπασέγκος): Καμπέρης 9(2), Στεάι, Λάτος 2, Θωμά 6(2), Τζιβεριώτης 19, Γαλατσόπουλος 4, Σαββίδης 4, Μαλακόπουλος 16 (2), Παπαδόπουλος Ορ. 3(1), Μητρόπουλος 2
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Φωτεινάκης): Μπίλιος 12(2), Γεωργίου, Περρής 17(2), Κάφφκε 2, Αρχιμανδρίτης 7, Κουτσοβασίλης 9(3), Ναλμπάντης 8(2), Παπανδρεόπουλος 2, Χριστοφορίδης, Μάντιτς 15
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 68-59
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-11, 33-25, 46-45, 68-59
Διαιτητές: Νέδογλου -Καντζουρίδης
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Στεφανίδης): Σαββουλίδης 13(2), Αγγελόπουλος 17, Παπαϊωάννου 5(1), Στουρνάρας 11, Παπανικολάου 1, Παυλάκης, Μπουραζάνης 6, Κάλφας 1, Ρούμογλου 4, Πιεβάλιτσα 10(1), Παναγιωτόπουλος, Κολεντζαρίδης.
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Μυστιλιάδης): Καραγιαννίδης 10, Μηντζαριδης 7(1), Ριζόπουλος 5, Αζίζης 7, Παρίσης, Καμπούρης 2, Βελισσαρίου 11(2), Τερζίδης, Ανδρικάκης 6, Καρανώτας 3, Ιατρίδης 8
ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ – ΒΑΣΙΛΙΚΑ ΘΕΣ. 90-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-21, 40-37, 63-53, 90-77
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Κώνης
ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ (Παπαδόπουλος): Αμπατζίδης 15(1), Μάρκου 2, Καλπαξίδης 10, Καφαντάρης, Καζλάρης, Δάρατζης 9(1), Κωνσταντάς 2, Τυροβούζης, Νουκάρης 18(1), Κωστακίδης 16(2), Μυλωνάς 3(1), Πιπιλιάρης 15(1).
ΒΑΣΙΛΙΚΑ ΘΕΣ. (Σίνος): Σκαρλής, Ζέκκας, Ντισλής 19(2), Δεμίρογλου 5(1), Τσιάμης 3, Πατίκας 16(3), Θάνο 6, Σύρρος, Οικονόμου 19, Πασούδης 4, Κουτσαμάνης, Φαρμάκης 4.
ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 65-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-19, 40-50, 50-55, 65-74
Διαιτητές: Καραβάς, Σκρίνος
ΡΟΥΠΕΛ (Κοκολιός): Κάτος 11 (1), Φραγκούλης 12 (2), Δατσιάδης 21 (2), Κεμανετζής 4, Δαλαγκόζης 3, Γκούτζιας 1, Παπαδόπουλος 9, Σιδερίδης 4.
ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος, Φιλοξενίδης 8, Τσιγγελίδης, Σμυρλής 6 (1), Ζωγράφος 10 (2), Χαρταβέλας, Γκατζιούρας 3, Τύπος 24, Γκιουζελίδης 20, Ράντονιτς 3 (1), Βέτσος.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ 75-55
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-9, 34-20, 61-33, 75-55
Διαιτητές: Λυγούρας, Αθανασιάδης Αθ.
Απόλλων (Πολυμένης): Πολυμένης 8 (2), Γκαντίδης Θ. 7 (1), Καρυπίδης 2, Λαδόπουλος 8, Λαγός 7, Βούκα 2, Γκαντίδης Μ., Πασσαρής 3 (1), Μακούλης 2, Πανούδης 12, Λίλης 18 (6) , Τσίγκας 5 (1).
Αρίων Ξάνθης (Παπαδόπουλος): Κομποχόλης, Ζαμβρακίδης 10, Καρανικολίδης Σ. 2, Καρανικολίδης Δ. 9 (3), Βασαλάκης, Γεωργιάδης 4, Σανούδος 4, Τασελαρίδης, Μελαδιανός 22 (1), Ράπτης 2, Κατσινέλης, Κλωνάρας.
Η βαθμολογία
ΒΑΘ. | ΑΓ | Ν | ΗΤ | ΥΠ. | ΚΑΤ. | ΔΙΑΦ | ||
1 | ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ | 23 | 13 | 10 | 3 | 961 | 814 | 147 |
2 | ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ | 22 | 12 | 10 | 2 | 802 | 685 | 117 |
3 | ΑΝΑΤΟΛΙΑ | 21 | 13 | 8 | 5 | 965 | 926 | 39 |
4 | ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ | 21 | 13 | 8 | 5 | 974 | 966 | 8 |
5 | ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡ. | 20 | 13 | 7 | 6 | 919 | 851 | 68 |
6 | ΒΑΣΙΛΙΚΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ | 19 | 12 | 7 | 5 | 857 | 821 | 36 |
7 | ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 | 19 | 13 | 6 | 7 | 847 | 921 | -74 |
8 | ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ | 18 | 13 | 5 | 8 | 858 | 856 | 2 |
9 | ΕΛΠΙΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ | 18 | 13 | 5 | 8 | 895 | 927 | -32 |
10 | ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ | 16 | 12 | 4 | 8 | 815 | 844 | -29 |
11 | ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ | 13 | 13 | 0 | 13 | 800 | 1082 | -282 |
1) Στα play offs συμμετέχουν οι τέσσερις 1οι κάθε ομίλου. Στη Β΄ Εθνική ανέρχονται συνολικά έξι Σωματεία, οι νικητές της Γ΄ Φάσης των play offs.
2) Στα play out συμμετέχουν οι ομάδες που κατετάγησαν στις θέσεις 5 έως 12 της βαθμολογικής κατάταξης του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου. Στον 5ο όμιλο η ομάδα που θα καταταγεί στην 5η θέση μετά τη λήξη της Α΄ Φάσης του πρωταθλήματος θα περάσει στην Γ΄ Φάση άνευ αγώνα. Οι τέσσερις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου, οι τρεις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 5ου ομίλου και οι δύο ηττημένοι από τη Γ΄ Φάση των play out του κάθε ομίλου, σύνολο 35 Σωματεία, υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα όπου ανήκουν.
Η επόμενη αγωνιστική (15η, 29/1)
Ανατόλια – Ελπίδα Αμπελοκήπων
ΓΑΣ Κομοτηνής – Ρούπελ Σιδηροκάστρου
ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 – Απόλλων Καλαμαριάς
Βασιλικά Θεσσαλονίκης – ΚΑΟΔ
Γαλάτιστα – Ασπίδα Ξάνθης
Ρεπό: Αρίων Ξάνθης