ΔΕΚΑ – Σταυρούπολη 75-53: Με οδηγούς τους Λιοτόπουλο, Καπετάκη

Η ΔΕΚΑ ήταν επιβλητική στο εξ αναβολής παιχνίδι για τη 14η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Β’ Εθνικής, καθώς συνέτριψε την Σταυρούπολη 75-53 και σημείωσε την 1η εντός έδρας νίκη της μετά τις 12 Νοεμβρίου!

Οι Καπετάκης (22π.), Λιοτόπουλος (21π.) πέτυχαν μαζί 43 πόντους και η ΔΕΚΑ έλεγξε με άνεση το ματς, δημιουργώντας διψήφια διαφορά πόντων από την 1η περίοδο, με συνέπεια να μην δυσκολευτεί να διπλασιάσει τις νίκες της επί της Σταυρούπολης (είχε επικρατήσει και στον 1ο γύρο με 82-80) στο πρωτάθλημα.

ΔΕΚΑ – Σταυρούπολη 75-53
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Αγραφιώτης Γρ., Κωνής
Δεκάλεπτα: 25-15, 40-24, 58-37, 75-53
ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης): Τουλούπης 4, Βογιατζής, Καπετάκης 22 (4), Τσιροπούλης Μ., Σουτζόπουλος 11, Πατρίκης 10, Καλαποθαράκος 4, Λιοτόπουλος 21 (3), Κόνσουλας 3.
Σταυρούπολη (Νίκου): Τζουβάρας 5 (1), Φωτιάδης 4, Βουρτζούμης, Δασκαλόπουλος 6, Κυλαντωνίδης Π., Παπαπασχάλης 6, Γκαβέζος 3, Κακαρούδης 12 (1), Χολέβας 2, Κουντουραντζόγλου 4, Λεπτοκαρίδης 3, Μητρόπουλος 8 (1).

Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου
Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι αουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική