Στην παράταση “επέζησε” η ΜΕΝΤ

Υπερωρίες χρειάστηκε η ΜΕΝΤ στον εναρκτήριο αγώνα της 17ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής, προκειμένου να νικήσει τον Αίολο Τρικάλων με 72-66 στην παράταση (60-60 κ.α.) και να αναρριχηθεί προσωρινά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Ο Λεπενιώτης ισοφάρισε με σουτ 2,5” πριν από το τέλος του κανονικού αγώνα, ωστόσο η παράταση αποδείχθηκε για πολλοστή φορά φέτος… καταραμένη για τον Αίολο, που έχασε για 7η φορά στα τελευταία 8 παιχνίδια.

Αυτή ήταν η 5η ήττα για τον Αίολο σε ισάριθμα ματς που κρίθηκαν στον έναν πόντο ή στην παράταση!

ΜΕΝΤ – ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 72-66 (παρ.)
Διαιτητές: Μπορμπαντωνάκης – Μακρής
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-15, 31-32, 47-49, 60-60 (κ.α.), 72-66
ΜΕΝΤ (Χατζούλης): Νικολόπουλος 2, Ζυγούρας, Τριανταφυλλίδης 17 (2), Μασλαρινός 6 (1), Δάλπας 4, Φιλιούσης 11 (2), Παπαδόπουλος, Ιωακειμίδης 15 (1), Γρηγορίου, Σικαλίδης 4, Σιώλιος 13, Αναστασάκης.
ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Γιασάρης): Λεπενιώτης 16 (1), Σαρημπαλίδης 9 (3), Χρυσόπουλος 2, Τριανταφύλλου 6 (2), Περρωτής 4, Καντάρκος, Φούντας 12 (1), Γιανναλέτσος 17.