Τα πεπραγμένα των Ελλήνων του NCAA

Στα… ρηχά κινήθηκαν και οι πέντε Ελληνες που αγωνίστηκαν το Σάββατο στο κολεγιακό πρωτάθλημα. Ακόμα και ο Μπιζούκας, που μας είχε συνηθίσει σε καλές εμφανίσεις, δεν φάνηκε στον αγώνα του Μισούρι Στέιτ.

Γιάννης Σίνης

Το Σαν Ντιέγκο ηττήθηκε από το Γκονζάγκα με 60-77 και ο Πατρινός φόργουορντ είχε απολογισμό 2 πόντους, 1/1 δίποντο, 0/1 τρίποντο, 3 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε 16 λεπτά.

Αλεξ Βουγιούκας

Σημείωσε 4 πόντους με 2/7 δίποντα, ενώ είχε ακόμα 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κοψίματα και 1 λάθος σε 24 λεπτά στην τρίτη συνεχόμενη νίκη του UTSA επί του Τέξας Στέιτ με 80-75.

Μάικλ Μπιζούκας

Ο ομογενής γκαρντ έκανε μία από τις πιο… ήσυχες εμφανίσεις του την τρέχουσα περίοδο, αλλά το Μισούρι Στέιτ νίκησε το Μπράντλι με 51-48. Ο Μπιζούκας δεν έβαλε πόντο, επιχείρησε μόνο ένα δίποντο, μάζεψε 3 ριμπάουντ και μοίρασε 3 ασίστ σε 35 λεπτά.

Κόρι Πέτρος

Το Οκλαντ πάλεψε τον αγώνα με το Οραλ Ρόμπερτς αλλά στο τέλος ηττήθηκε 93-86, με τον ομογενή σέντερ να έχει 8 πόντους, 4/5 δίποντα και 2 ριμπάουντ σε 28 λεπτά.

Τζέιμς Λούπος

Δεν σημείωσε πόντο στη 12η σερί ήττα του Νέιβι από το Κολγκέιτ με 54-65. Ο ομογενής φόργουορντ έπαιξε 10 λεπτά και είχε 0/2 βολές, 0/2 δίποντα και 1 ριμπάουντ.